• Pink Floyd Acoustic DuoZahajovací koncert cykluvíce
  • Rekreace za ROHem - putovní Putovní panelová výstavavíce
  • Bratříčku zavírej vrátka - 50 letKoncert k výročí vydání legendární deskyvíce
  • Rekreace za ROHem Výstava v kostele sv.Annyvíce
  • POKÁČKoncert při příležitosti zahájení výstavyvíce
  • Výroční koncert k 17. listopaduZávěrečný koncert k výročí sametové revolucevíce
foto

Zrození turistického střediska Bedřichov část 2.

Ve druhé polovině 19. století pak do hor přišel nový způsob obživy – z rušných a znečištěných měst začali do kopců přicházet návštěvníci, kteří zde hledali klid, čistý vzduch a přírodní krásy. Postupně vznikaly značené turistické trasy, členové horských spolků budovali skalní vyhlídky a rozhledny, objevily se první horské chaty.

Tomuto trendu, který nabýval stále více na popularitě, se začali přizůsobovat i obyvatelé horských obcí – poskytovali ve svých domcích ubytovací a stravovací služby, objevila se organizovaná doprava z údolí do hor, začala se rodit i lyžařská infrastruktura. Do politické krize v roce 1938 se cestovní ruch v Bedřichově rozvíjel stále více a již v té době byla obec všeobecně známým horským střediskem. V propagačních materiálech se dokonce titulovala jako „Luftkurort“ – klimatické lázně.

K velké změně, která ale turismus v Bedřichově ještě více posílila, došlo po skončení druhé světové války. S odchodem německy hovořícího obyvatelstva a po roce 1948 z pohraničí mizelo soukromé podnikání i domácí malovýroba, které pak v horách nahradil státem organizovaný cestovní ruch. Převzetím řady chat a chalup do rukou státních podniků, zaměstnáním lidí ve sportu a gastronomii a dalšími kroky se z Bedřichova stala téměř výlučně rekreační obec a jedno z nejdůležitějších center cestovního ruchu v Československu. Po roce 1989 a ekonomické transformaci se nabídka služeb výrazně rozšířila a i vzhledem k výborné dopravní dostupnosti z hlavního města je dodnes Bedřichov jedním z nejčastějších cílů víkendových i dovolenkových návštěvníků.

Více o zajímavých místech regionu představí výstava "Rekreace za ROHem - putovní"