• Pink Floyd Acoustic DuoZahajovací koncert cykluvíce
  • Rekreace za ROHem - putovní Putovní panelová výstavavíce
  • Bratříčku zavírej vrátka - 50 letKoncert k výročí vydání legendární deskyvíce
  • Rekreace za ROHem Výstava v kostele sv.Annyvíce
  • POKÁČKoncert při příležitosti zahájení výstavyvíce
  • Výroční koncert k 17. listopaduZávěrečný koncert k výročí sametové revolucevíce
foto

Úštěk – městečko jako z pohádky

Hledáte nějaké historické město, které není přeplněné turisty? Vydejte se do Úštěku – městečka na půli cesty mezi Českou Lípou a Litoměřicemi, které je bezesporu jedním z nejkrásnějších historických sídel na severu Čech a dost možná i v celé republice. Malé městečko o pár ulicích spočívající na romantickém návrší na dohled od svahů Českého Středohoří a od skalních labyrintů Máchova kraje a Kokořínska.

Úštěk jakoby do dnešního světa vstoupil odněkud z předminulého století nebo z pohádkového příběhu. Jeho historické budovy se tyčí nad terasovitými zahradami jako někde v Toskánsku, dlouhé úzké náměstí zdobí podloubí a domy s vysokými štíty, naproti místním hradu najdeme dokonce čertovské muzeum. Možná nejkrásnější památkou ve městě pak je soubor takzvaných Ptačích domků, pitoreskních dřevěných stavbiček, který jakoby visí nad údolím a připomínají ptačí hnízda. Stejně roztomilá je i úštecká synagoga, která je navíc vybavena velmi pěknou expozicí a je to od ní jen pár minut chůze k místnímu židovskému hřbitovu.

Milovníci vody v Úštěku ocení rekreační areál u rybníka Chmelař. Kdo naopak dovolenou rád tráví na pěších túrách nebo na kole, tomu se nabízí nepřeberné množství cílů v okolí – jen pár kilometrů od města například poutní areál Kalvárie se dvěma kapličkami, které jsou vidět ze širokého okolí a od kterých se nabízí fascinující výhled. Za návštěvu rozhodně stojí také nedaleký hrad Helfenburk, který, skrytý uprostřed přírody mimo hlavní trasy, nabízí podmanivou atmosféru dávno zašlých časů.

Více o zajímavých místech regionu představí výstava "Rekreace za ROHem - putovní"