- Pink Floyd Acoustic DuoZahajovací koncert cykluvíce
- Rekreace za ROHem - putovní Putovní panelová výstavavíce
- Bratříčku zavírej vrátka - 50 letKoncert k výročí vydání legendární deskyvíce
- Rekreace za ROHem Výstava v kostele sv.Annyvíce
- POKÁČKoncert při příležitosti zahájení výstavyvíce
- Výroční koncert k 17. listopaduZávěrečný koncert k výročí sametové revolucevíce

Sochy a pomníky prezidenta Masaryka
Jedním z nejvýznamnějších březnových výročí jsou narozeniny Tomáše Garrigue Masaryka. První prezident československého státu bezpochyby patří mezi nejrespektovanější osobnosti našich dějin a je proto logické, že k jeho uctění bylo vztyčeno a odhaleno nesčetné množství soch a pomníků. Protože ale dějiny 20. století byly nepříjemně turbulentní, zažívaly i Masarykovy podobizny hodně divoké okamžiky.
Jako příklad si můžeme vzít sochu na náměstí v Hodkovicích nad Mohelkou. Ta byla odhalena 29. května 1938, v době rozjitřených nacionalistických vášní se ale slavnost stala především manifestací proti nacismu. Když jen několik měsíců poté nad Hodkovicemi zavlál prapor s hákovým křížem, byla socha odstraněna a odvezena do nedalekých Jenišovic. Tam přečkala válku a v květnu 1946 byla znovu odhalena, aby v roce 1960 z Hodkovic opět zmizela. Potřetí se na náměstí objevila v nadějném létě 1968, o sedm let později ji však tuhá normalizace zase vyhnala. Šťastný konec příběhu konečně nastal na jaře 1990, kdy byla socha TGM v Hodkovicích odhalena počtvrté a doufejme, že už natrvalo.
Podobný příběh má Masarykův pomník v podkrkonošském Studenci. Tam byla socha Prezidenta Osvoboditele také čtyřikrát postavena a třikrát stržena. Naposledy byla odhalena vloni při oslavách stého výročí republiky, již o deset let dříve, v roce 2008, však bylo torzo pomníku před studeneckým kostelem opatřeno informační deskou.
Masarykovy podobizny ale najdeme na mnoha dalších místech našeho kraje – například sochu u autobusového nádraží v Železném Brodě. TGM je vyobrazen také na několika pomnících obětem první světové války – třeba u hřbitova ve Velkých Hamrech II (společně s druhým prezidentem ČSR Edvardem Benešem) nebo v Bratříkově, kde jeho busta zdobí jeden z nejstarších prvoválečných pomníků v Čechách.
Za zmínku stojí i takzvaná Masarykova horská silnice, která byla postavena před druhou světovou válkou v Krkonoších a vede z Hrabačova (respektive z Horních Míseček) na Zlaté návrší. U křižovatky v Hrabačově tuto mimořádnou stavbu připomíná mohutný pomník.
Více o zajímavých místech regionu představí výstava "Rekreace za ROHem - putovní".