- Pink Floyd Acoustic DuoZahajovací koncert cykluvíce
- Rekreace za ROHem - putovní Putovní panelová výstavavíce
- Bratříčku zavírej vrátka - 50 letKoncert k výročí vydání legendární deskyvíce
- Rekreace za ROHem Výstava v kostele sv.Annyvíce
- POKÁČKoncert při příležitosti zahájení výstavyvíce
- Výroční koncert k 17. listopaduZávěrečný koncert k výročí sametové revolucevíce

Náš Houston se jmenuje Panská Ves
Americká NASA řídí své vesmírné lety z Houstonu, my máme naše kosmické centrum v Panské Vsi nedaleko městečka Dubá na Českolipsku. Od roku 1962 zde totiž sídlí observatoř Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd České republiky. Už předtím (1953) zde ale fungovalo detašované pracoviště ionosférického oddělení Geofyzikálního ústavu Československé akademie věd. V roce 1957 v Panské Vsi jako vůbec první v tehdejším Československu zachytili signály, které z vesmíru vysílala první umělá družice Sputnik 1.
O pět roku později byla v Panské Vsi postavena první budova observatoře, která prováděla systematické měření signálů z družic. Byl zde také instalován první sálový počítač Robotron. 23. října 1978 vzlétla do vesmíru vůbec první československá družice Magion (MAGnetosféra + IONosféra) a všechna data, která sbírala, vysílala právě do observatoře v Panské Vsi. Za tím účelem zde bylo vybudováno i malé řídící centrum, které bylo dokončeno v roce 1975, tři roky před plánovaným startem prvního Magionu.
Observatoř sledovala svými teleskopy celkem pět družic Magion v letech 1978-2002. Od roku 2007 v Panské Vsi přijímají data z družic Cluster Evropské kosmické agentury (ESA) a od roku 2013 je naše kosmické centrum součástí projektu sledování radiačních pásů pomocí družic Van Allen Probes amerického národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA). Své místo zde také od roku 2003 má seismologická stanice PVCC. Výhodou lokality, která leží v CHKO Kokořínsko, je také to, že v jejím okolí nejsou žádné větší průmyslové podniky či jiné světelné zdroje.
Foto: