• Pink Floyd Acoustic DuoZahajovací koncert cykluvíce
  • Rekreace za ROHem - putovní Putovní panelová výstavavíce
  • Bratříčku zavírej vrátka - 50 letKoncert k výročí vydání legendární deskyvíce
  • Rekreace za ROHem Výstava v kostele sv.Annyvíce
  • POKÁČKoncert při příležitosti zahájení výstavyvíce
  • Výroční koncert k 17. listopaduZávěrečný koncert k výročí sametové revolucevíce
foto

Workshopy pro rodiny s dětmi I

18.05.2019
Základní škola č. 6 (ul. Cieplicka 74), Jelení Hora

Kulturní centrum „Przystań Twórcza“ zapíná stroj času – a vrací se do 80. let, kdy realita vypadala úplně jinak. Zveme vás 18. května v 11 hodin Na hřiště za Základní školou č. 6 (ul. Cieplicka 74) na workshop pro rodiny s dětmi.

Zeptali jsme se rodičů a prarodičů „co tenkrát bylo“? Všichni shodně odpověděli:„Nic nebylo – takže věci, které byly potřebné a nebyly k dostání v obchodech, jsme si museli vyrobit sami“. Proto na našich workshopech kralují ručně vyrobené zázraky.
Co ještě? Lidé tehdy trávili čas společně, často s celými rodinami. Protože tenkrát ještě neexistoval v každé domácnosti počítač a velké barevné televize. Sídliště byla šedá a stejná.
Takže my využijeme motivu paneláku z přelomu 80. a 90. let, a to nezvyklým způsobem. Změníme šedivé, krabicové paneláky na barevná přání. Protože přání z před 30-ti let byla barevná jako jarní kvítí.
A na závěr – stejně jako před 30-ti lety – objeví se cirkus – a přesněji jeho nejveselejší prvek. Opravdový, klaun s červeným nosem a objeví se i se svým týmem.