• Pink Floyd Acoustic DuoZahajovací koncert cykluvíce
  • Rekreace za ROHem - putovní Putovní panelová výstavavíce
  • Bratříčku zavírej vrátka - 50 letKoncert k výročí vydání legendární deskyvíce
  • Rekreace za ROHem Výstava v kostele sv.Annyvíce
  • POKÁČKoncert při příležitosti zahájení výstavyvíce
  • Výroční koncert k 17. listopaduZávěrečný koncert k výročí sametové revolucevíce
foto

Koncert při příležitosti zahájení výstavy v kostele sv. Anny

18.06.2019
kostel sv. Anny, Jablonec nad Nisou

Výstavu na téma socialistické rekreace zahájil oblíbený písničkář Pokáč. Písničkář Jan Pokorný POKÁČ patří k nejzajímavějším textařům u nás a stejně tak jako jeho předchůdci před pádem železné opony s nadsázkou kritizuje nešvary současné doby. Jeho písně se pyšní velkou porcí dobře promyšleného humoru a nebojí se ani vážnějších témat.

Vstupné na koncert 150 Kč dospělí / děti do 15 let 50 Kč. Místa jsou pouze ke stání. Předprodej vstupenek bude zahájen 17. 5. 2019 výhradně v turistickém informačním centru naproti kostelu svaté Anny. Kontakt: Kostelní ⅙, Jablonec nad Nisou. Otevřeno pondělí–pátek 9.00–17.00, sobota 10.00–13.00. 

“Dneska jsem v lese byl a už tam nepudu, nikde jsem nezažil tak ukrutnou nudu,… Dneska jsem v lese byl, bylo to naposled, abych maily vyřídil, musel jsem vylízt na posed,” vtipné texty rozezní kostel svaté Anny v Jablonci nad Nisou u příležitosti zahájení výstavy „Rekreace za ROHem“ 18. června 2019. Vystoupení Pokáče začíná v 18 hodin a naváže na vernisáž výstavy „Rekreace za ROHem“, která se věnuje fenoménu trávení volného času v Jizerských horách a Krkonoších a jeho rozvoji v dobách socialismu. Návštěvníci koncertu mohou tedy přijít už o hodinu dříve – v 17.00 na zahájení výstavy, kde uvidí historické fotografie oblíbených rekreačních chat, předměty běžného denního užívání, které odvál čas i improvizovaný interiér tehdejší “rekreačky”.

__________________________________________________________________________________________________

Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný (* 25. července 1990), je český písničkář a textař hrající na kytaru a ukulele. Patří mezi první české interprety propagující svou hudební tvorbu na portálu YouTube. V jeho písních se často nachází ironie, sarkasmus a nadsázka. Ve svých textech často zpracovává témata běžného života.

Pokáč se dostal do povědomí veřejnosti jako textař zpěváka Voxela. V tomto autorském duu (Voxel - hudba, Pokáč - text) spolu napsali dvě Voxelova alba (AllBoom, Motýlí efekt). Podílel na textech několika písní skupiny Mirai(mimo jiné např. Chci tančit, Anděl nebo 365), je autorem textů několika písní Jakuba Děkana, se kterým nazpíval duet Co bejvávalo, už není. Na svědomí má také text skladby Nejsem další! z třetího ročníku hudebního projektu AquaBabes 2016. Podílel se na písni Cizí zeď v projektu 1/10 od OneManShow FOUNDATION.  V roce 2018 začal psát písně fotbalovému týmu AC Sparta Praha, jehož je dlouholetým fanouškem.

V květnu roku 2017 vydal debutové album Vlasy, které získalo ocenění Zlatá deska.

Mezi jeho nejznámější skladby patří: Vymlácený entry, Co z tebe bude, Mám doma kočku, V lese, či Rád chodím na poštu.